Автор – Марідко Віталій
Редактор – Долик Олександр
Минуло більше як півтора року з того часу як автор цих рядків писав своє вступне слово як голова Наукового товариства студентів, аспірантів і молодих учених “Львівський історичний клуб” (далі – Клуб). Зараз же, фактично склавши повноваження голови, він пише, так би мовити, післяслово. Однак, як то кажуть, усе по порядку.
Нещодавно, 12 червня 2026 року, в межах Клубу були проведені Збори команди – засідання, яке збирається щонайменше один раз протягом навчального семестру. Метою таких Зборів є обговорення організаційних питань, пов’язаних із діяльністю товариства, що виносяться його головою. Недавно зібране засідання мало на меті представлення звіту тодішнього голови Клубу – Віталія Марідка – а також програм подальшого розвитку товариства відповідних кандидатів на посаду голови Клубу: Олександра Долика та Вероніки Ікави. Після цього було заплановане проведення перших за довгий час виборів голови товариства, а також голів відділів Клубу, яких тодішні голови відділів висунули як кандидатів за погодженням із тодішнім головою Клубу. Серед кандидатів на посади голів відділів були Катерина Николишин (проєктний відділ), Анастасія Левко (медійний відділ), Вероніка Дубіцька (комунікаційний відділ) та Катерина Музичук (редакційний відділ). Зрештою, усе заплановане й відбулося.

Віталій Марідко, тодішній голова Клубу, виголошує вступне слово.
Тодішній голова Клубу Віталій Марідко виступив із вступним словом, подякувавши всім присутнім за долучення до Зборів, а далі розпочав звіт за фактично більше як півтора року діяльності на посаді голови. Команда детально ознайомилася зі змінами, що були впроваджені протягом цього часу, та всією діяльністю, зокрема з першими нововведеннями тодішнього голови: ребрендингом, структурними змінами, успіхами в інституційному розвитку Клубу як наукового товариства, організацією команди, впровадженні нової співпраці з культурними установами та різними бізнесами, оновленням соцмереж товариства, а також організованими подіями.


Віталій Марідко, тодішній голова Клубу, ознайомлює команду зі змінами, що були впроваджені протягом його каденції, та всією іншою діяльністю.
Після цього відбулося висловлення подяк: команді Клубу як найкращим людям, з якими доводилося працювати, та колективу кафедри історії середніх віків та візантиністики за плідну й ефективну співпрацю та підтримку протягом цього досить-таки складного шляху. Услід за цим представники кафедри історії середніх віків та візантиністики, зокрема Сергій Козловський, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії середніх віків та візантиністики, та Володимир Лагодич, аспірант ІV року навчання, асистент кафедри історії середніх віків та візантиністики, подякували тодішньому голові Клубу за співпрацю, виконану роботу та всі досягнення, спільно здобуті протягом цього шляху.

Вручення подяки колективу кафедри історії середніх віків та візантиністики. На фото зліва направо Віталій Марідко, тодішній голова Клубу, магістрант І курсу іторичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, Володимир Лагодич, аспірант ІV року навчання, асистент кафедри історії середніх віків та візантиністики, та Сергій Козловський, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії середніх віків та візантиністики.
Другою частиною Зборів стали представлення програм розвитку Клубу кандидатами на посаду голови товариства. Обидва гідно висловили своє бачення майбутнього Клубу, що містили різні нові впровадження в діяльність команди, хоча була й спільна теза: зберігаючи традиції – розвиваємо майбутнє, що не може не тішити, адже роботи за цей час було пророблено чимало. Також було представлено кандидатів на посади голів відділів Клубу, після чого розпочалося таємне голосування. За його результатами перемогу отримав Олександр Долик, кандидат на посаду голови Клубу, а також Катерина Николишин, Анастасія Левко, Вероніка Дубіцька та Катерина Музичук, кандидатки на посади голів відповідних відділів товариства.


Кандидати на посаду голови Клубу – Олександр Долик (фото зліва) та Вероніка Ікава (фото справа) – ознайомлюють команду зі своїми програмами подальшого розвитку Клубу.

Віталій Марідко, тодішній голова Клубу, представляє кандидатів на посади голів відповідних чотирьох відділів Клубу.
Наприкінці засідання новообраний голова виступив із коротким словом, в якому висловив подяку команді за довіру та оголосив інформацію щодо подальших кроків у роботі Клубу, а вже екс-голова подякував усім за присутність і долученість до роботи Зборів.

Віталій Марідко, тодішній голова Клубу, підраховує результати таємного голосування щодо нового голови Клубу та нових голів відповідних відділів Клубу.
На цьому засідання завершилося, тому я – Віталій Марідко – дозволю собі зробити невеликий ліричний відступ у форматі післяслова, хоча насправді вже багато слів було висловлено як на Зборах, так і в різних чатах у соцмережах.
Озираючись на той шлях, який було пройдено, я можу з певністю стверджувати, що вся наша команда проробила силенну кількість роботи й результати видно наяву: розвиток кожного члена команди, наших подій, соцмереж, вебсайту, налагодження різної співпраці й ще багато іншого, що не видно оку назагал, але відчутно в межах нашого Клубу. Ми зросли й зміцніли як ніколи. Багато хто висловлював у розмовах зі мною, що ми вибудували міцний фундамент для подальшого розвитку, й саме тому важливо продовжувати лупати сю скалу й досягати більшого.
Я вдячний кожному за пройдений шлях пліч-о-пліч: кожному й кожній із нашої команди, коли б ви не долучилися до неї; усім головам відділів, які не побоялися взяти на себе відповідальність й проривати цей шлях разом, а саме Марії Мироновій (проєктний відділ), Тетяні Харитенко (медійний відділ), Христині Підвишенній (комунікаційний відділ) та Олександру Долику (редакційний відділ) – ви найкращі; окрім цього Олександру й Ігорю Перкачу, які були моїми заступниками й вірною опорою в скрутні моменти та ситуації ступору; кафедрі історії середніх віків і візантиністики, особливо Сергію Козловському та Володимиру Лагодичу, які були постійною підтримкою весь час і подавали приклад, коли це було потрібно (а було це часто); а також нашому деканату, колектив у якому повсякчас приймав із теплими розмовами, був готовий порадити що-небудь і допомогти при організації наших заходів, а саме Руслану Сіромському, Наталії Білас, Назарію Васьківу, Віктору Гуменному, Ірині Пенцак, Діані Іванків, а також Зоряні Битківській – ціную всіх вас. І, звичайно, дякую всім вам, наша люба авдиторіє, хто стежить за нами, читає нас і відвідує наші події – без вас би цього всього не було!
Бажаю наступному голові Клубу, а також його заступникам і головам відділів й усій команді сил, терпіння й такого ж запалу, з яким ми рухалися протягом цього часу. Дивлячись на нову команду, я з певністю бачу, що Наукове товариство студентів, аспірантів і молодих учених “Львівський історичний клуб” в надійних руках. Усе має свій початок і кінець, а далі – лише більше й краще.
Як завжди,
З оптимізмом, але без ілюзій
Марідко В. І.
